Môj príbeh

Volám sa Dušan Plichta, som srdcom dobrodruh, biohacker a autor konceptu Powerlogy. 

Powerlogy som založil s víziou priniesť na Slovensko a do Českej republiky progresívne nástroje a produkty biohackingu na posilnenie zdravia a podporu energie tela a mysle. V Powerlogy veríme v edukatívny marketing a najmä to, že všetky odporúčania a produkty sú otestované vo funkčnom kontexte individualizovanej životosprávy.

Definícia biohackingu vychádza zo systémového prístupu a prevzatia kontroly nad vlastnou energiou, výkonom a zdravím. Biohackeri sú ľudia, ktorí myslia analyticky a kriticky a učia sa na základe vlastných experimentov a skúseností. Biohackeri slepo nenasledujú rôzne autority, ale aplikujú kritické myslenie a sústreďujú sa na neustále hľadanie a vyhodnocovanie príčiny a účinku. Keďže nikdy neexistuje len jediná príčina, hlavným cieľom biohackera je tvorba systému, ktorý vytvára poriadok z chaosu.

DISCLAIMER – UPOZORNENIE

Všetky informácie, ktoré publikujeme, nepredstavujú lekárske odporúčania pre diagnostiku a liečbu. Ako autori nepreberáme zodpovednosť za vaše výsledky. Žiadna z informácií na našich stránkach a blogu nenahrádza váš vzťah a spoluprácu s kvalifikovaným/atestovaným lekárom.
Všetky odporúčania a inšpirácie na tomto blogu sú komunikované s najlepším úmyslom a založené na vlastnom experimentovaní a hľadaní kauzality a praktických súvislostí. Priemerné odporúčania typu „Všetko s mierou“ sú pre priemerných ľudí! V Powerlogy sa orientujeme na progresívne nástroje, prístup k životospráve, inovácie a efektivitu pre čo najlepšiu realizáciu svojho fyzického a mentálneho potenciálu.
Zodpovednosť za správnu interpretáciu a aplikáciu však ostáva výhradne na každom z vás! Naša cesta nie je jediná, a preto vám nikto nevnucuje nijaké dogmy, že to musí byť na 100 % len jedným spôsobom. Myslite kriticky, testujte a sami vyhodnocujte, čo vám sedí… Ak vám moje inšpirácie pomôžu, budem rád, ale ak máte iný názor a poznatky, tak mi ich pokojne napíšte. Rád si ich preštudujem a tiež sa kriticky zamyslím nad vlastným zlepšovaním.

Power Up Your Day – Power Up your Life

Sám som svojho času nebral ohľad na životosprávu a fungoval podľa všeobecne známych odporúčaní. Aj keď som vďaka športu, tancu a neustálemu pohybu nikdy nemal problém s nadváhou, často som bojoval s vyčerpanosťou, celkovou únavou a oslabenou regeneráciou. Nehovoriac o mentálnej hmle, keď sa vám nič nechce a každá aktivita, do ktorej by ste sa mali pustiť, sa vám zdá zbytočná…

Áno, aj to boli moje výsledky neoptimalizovanej životosprávy a slepého nasledovania fitness trendov a čiastkových odporúčaní.

Neviem, ako vás, ale mňa fascinuje poznanie a najviac sa teším, keď sa mi podarí odhaliť skutočnú príčinu a účinok. Jednoducho som si uvedomil, že ako naplno a s akou energiou prežijem jeden deň, tak vlastne prežijem celý život. Prestal ma baviť priemer a neustále sťažovanie, ako sa niečo nedá, ktoré som vnímal vo svojom okolí a stále cítim v našej spoločnosti.

Preto som pred niekoľkými rokmi nastúpil na cestu experimentovania a postupne vyskúšal všetky možné smery, či už išlo o klasický fitness nízkotučný prístup, stredomorskú kuchyňu, alebo moderné paleo. Tých smerov je viac než dosť a je veľmi pravdepodobné, že aj vy ste sa už stretli s rôznymi najlepšími odporúčaniami, aká je ketogenická strava, surová strava, stravovanie podľa 5 elementov (čínska medicína) či ajurvéda…

Najdôležitejšie sú základy a vnímanie súvislostí

Najjednoduchšie by bolo zaradiť sa do určitého štýlu a tlačiť do vás zaručenú teóriu. To však nie je naším cieľom. 

Prečo? Pretože každý je svojím spôsobom individualita a najdôležitejší v životospráve je kontext. Veľmi záleží na aktuálnom stave vášho metabolizmu a postupnej adaptácii na štýl alebo praktiky, ktoré u vás budú fungovať a o ktorých sa vnútorne naozaj presvedčíte.

Paretovo pravidlo: kľúčových 20 % príčin produkuje 80 % výsledkov!

Aj preto sa v Powerlogy držíme princípov modernej vedy a tzv. biohackingu, pričom nám ide o odhaľovanie tých najefektívnejších 20 % stimulov našej životosprávy, ktoré nám prinesú minimálne 80 % želaných výsledkov. Cieľom nie je kvantita, ale kvalita a postupné nastavenie vlastného autopilota pre optimálne zdravie a vysoký výkon. Je napríklad vhodnejšie zamýšľať sa nad kvalitou prijímanej stravy a typom kalórií namiesto kvantity a počítania energetických hodnôt.

Naším cieľom je edukácia v oblasti životosprávy, ktorá Vám umožní rozvoj vlastného potenciálu. Jeho súčasťou je zdravé telo, myseľ a dostatok energie pre radosť zo života v práci aj súkromnom živote. Nie je to len strava alebo suplementy, ale aj vhodný a dostatočný pohyb a správna regenerácia nie len pre svaly, ale aj pre mozog a dušu.

Čo získate štúdiom mojich článkov?

Ak nie ste otvorení novým veciam, tak asi nič! Podobne ako v situáciách, keď sa ako ľudia občas nesprávne nastavíme a snažíme sa len dokázať vlastnú pravdu.

Ak však pristúpime k veci s otvorenou mysľou učiaceho sa človeka a nebudeme sa báť zodpovedne experimentovať, som si istý, že v mnohých prípadoch sa dopracujeme k skvelým výsledkom.  A to často už v priebehu 2 týždňov. Navyše, takýmto štúdiom a spájaním súvislostí nám ide o to, aby sme spoločne budovali znalosti a schopnosť orientácie v životospráve. Takto potom môžeme inšpirovať svoje okolie, rodinu, priateľov a známych.

Jasné, že spočiatku sa nám ostatní môžu smiať a podrývať. No ak to prekonáme a budeme pevne stáť za svojou víziou neustáleho zlepšovania, tak ich veľmi rýchlo preklopíme na iné myslenie.

Práve vďaka poznatkom, ako môžeme zlepšIť svoju životosprávu, získavame najväčšie bohatstvo, ktoré nás podrží aj v ťažkých časoch.

Pridajte sa do kmeňa alebo komunity progresívnych „POWER ĽUDÍ“, ktorí aj vďaka aplikácii vybraných odporúčaní výrazne zlepšili svoju produktivitu, posilnili si zdravie a začali sa realizovať v živote.  Staňte sa lídrom pre svoje okolie a rozširujte myšlienky sebapoznávania a zlepšovania pre realizáciu svojho potenciálu.

Kde teda najlepšie začať?

Tak ako v iných oblastiach, aj v tomto prípade sú vždy najdôležitejšie základy, systematický prístup a postupnosť krokov! Aj preto odporúčame postupnú aplikáciu novej životosprávy a zmenu návykov.

  • Prihláste sa do nášho Newslettra pre pravidelné inšpirácie, nové recepty a prísun noviniek zo sveta biohackerov a milovníkov kvalitného jedla.
  • Pozrite si video na YouTube o našom prístupe k raňajkám.
  • Pre lepšiu orientáciu v pomeroch a kvalite makronutrientov (bielkoviny, sacharidy, tuky) a naše odporúčanie pre efektívny nákup si stiahnite tieto infografiky.
  • Vyskúšajte ráno nepriestrelnú POWE COFFEE , alebo 3 rýchle a jednoduché recepty s novým prístupom k raňajkám.
  • Prečítajte si aspoň 3 odporúčané články z kategórie lifestyle či biohackingu a spoznajte, prečo môže byť poctivé kravské maslo lepšie ako nízkotučný jogurt.

Čo nekúpite to nezjete. Alebo si naozaj obhájite tie čipsy, soletky a arašidy, že treba niečo chrumať k telke?

Buďte k sebe úprimní a nebojte sa experimentovať. Každé 2 týždne vyhodnoťte spätnú väzbu, ktorú vám dáva vaše telo a hlavne mozog, a to vďaka ladeniu životosprávy a adekvátnej aplikácii inteligentných tukov. Zamyslime sa. Čo ak sa všetko začína správnou výživou mozgu?

Čo ak vôbec nejde len o fyzické, ale najmä o mentálne nastavenie, emócie a správne fungovanie hormonálneho a nervového systému…

Odporúčané články na začiatok:

Pridajte sa k aktívnym a inšpiratívnym ľuďom, ktorým záleží na tom, ako podporiť optimálne fungovanie svojho tela, mysle a ducha tak, aby dokázali realizovať svoje projekty, učili sa zo života a pozitívne vplývali na svoje okolie. Najlepšie je, že aj keď sa vám niekedy zdá, že ste so svojou víziou „iní“ a sami, tak to tak možno vôbec nie je. Je nás takých viac.

Verili by ste, že aj vaše príspevky, zdieľanie, komentáre a spätná väzba môžu niekomu zmeniť život k lepšiemu? Ja áno. 🙂