The Powerlogy Podcast #01 – Michal Andrejco zakladateľ Medante Clinic

Podcast Dusan Plichta Powerlogy

Pred viac ako 7 rokmi som začínal blog, ako jeden z najlepších nástrojov učenia a môjho podnikateľského i osobného rozvoja. Od začiatku tohto roka som však už cítil, že sa chcem posunúť ďalej a že rok 2019 bude o splnení sna, tvorby a produkcie vlastného podcastu. Podcastu, ktorý je o zdieľaní znalostí a nových inšpirácií, zo 4 kľúčových piliérov naplneného života bez kompromisov. 

Prečo je to pre mňa o živote bez kompromisov? 

Súčasný svet a prostredie, je podľa mňa veľkou výzvou pre udržanie rovnováhy, fyzického a duševného zdravia a vnútornej sily, pre realizáciu nášho potenciálu.  Ak však preberieme 100% zodpovednosť za svoje zdravie, energiu a život tak zistíme, že máme nielen unikátne dary a schopnosti, ale aj dostatok príležitostí pre dizajn života, podľa vlastných predstáv. 

Ako jednu z hlavných prekážok však vidím práve rôzne kompromisy, ktoré počas života začneme robiť a pre ktoré sa vzdávame svojich snov. Kompromisy robíme najviac asi preto, že nás obmedzuje zdravie, že nemáme energiu, vnútornú silu, sebaúctu a sebadôveru, alebo jednoducho, že máme vo vybraných oblastiach uzatvorenú myseľ. 

Sám som samozrejme nedokonalý, ale prečo sa vzdávať ideálu? Ja naozaj verím, že tak ako pri jedle, vďaka vedomostiam a správnemu výberu, nemusím robiť kompromis medzi zdravým(funkčnosťou) a chuťou (zážitkom), tak aj v živote je vnímanie reality najmä o našom prístupe. 

Najväčšou výzvou je tak v súčasnosti, najmä kultivácia nášho vedomia a rovnováha toku energie v rámci 4 kľúčových oblastí. Zdieľam s vami moju cestu poznávania, inšpirácie a učenia sa, od pre mňa úspešných a zdravých ľuďí z oblasti:

  1. Životosprávy a teda manažmentu energie
  2. Nastavenia a tréningu mysle
  3. Práce s emóciami a nekonfliktnou komunikáciou
  4. Kultiváciou našej duše a vízie života prepojenej s našou spiritualitou 

Spotify Podcast Dusan Plichta Powerlogy

Prvá 3-jka hostí: Michal Andrejco, PaeDr. Vlado Zlatoš Phd. a RnDr. Zdena Bartošová CSc. 

Ďalšou z mojich motivácií pre zdieľanie poznatkov je presvečenie, že ak na Slovensku zmeníme prístup z pohodlného sťažovania sa, na učenie a zlepšovanie sa na úrovni jednotlivcov, tak si tu naozaj vieme zlepšiť život a aj kolektívne povedomie v krajine. Každý z nás je osobnosťou a lídrom pre svoju rodinu a okolie a neviem ako pre vás, ale pre mňa v živote najviac platí, že ak chcem niečo zmeniť, tak začnem od seba. 

Pre počúvanie Podcastu a zaujímavých tém, sa zapíšte na vybranej platforme:

Ako prvého som zaradil Michala Andrejca, ktorý kompletne zmenil svoj stresový život pre zdravie tak, že začal len a len od seba, svojich emócií a kopal naozaj do hĺbky. Ďalší hostia, na ktorých sa môžete tešiť:

Michal Andrejco, zakladateľ Medante Clinic / The Powerlogy Podcast #01

Témou nášho rozhovoru je primárne psychosomatika a vplyv emócií na naše zdravie, výkon a realitu naplneného života. Michal je zakladateľ a generálny riaditeľ 1. polikliniky s celostným prístupom ku zdraviu človeka – MEDANTE a organizátor seminárov CESTA od Brandon Bays na Slovensku. Energický a charizmatický podnikateľ, otec troch detí, šťastný manžel a vďačný človek. MEDANTE zakladal s jednou víziou – priniesť ľuďom na Slovensku kvalitnú holistickú medicínu. Takú, ktorá sa fokusuje na koreň zdravotných ťažkostí, na celého človeka, nielen na potláčanie symptómov.

Chcel vytvoriť miesto, kde moderná a tzv. alternatívna medicína nebudú nezmyselne stáť proti sebe, no naopak prirodzene sa dopĺňať. Miesto, kde sa pacient bude cítiť v prvom rade ako človek. A taktiež miesto, ktoré napriek tomu, že spája modernú a tradičnú liečbu, vytvára maximálnu dôveru v tím medicínsky vzdelaných odborníkov.

Ako absolvent Ekonomickej univerzity (Bratislava), bol v minulosti spolumajiteľ úspešnej podnikateľskej siete na poli zdravotníckej techniky a špecializovaných medicínskych produktov, aktívnej v 26 krajinách strednej a východnej Európy. Ukončenie vysoko produktívnej a čisto materiálne orientovanej fázy života, na seba nenechalo dlho čakať – v roku 2008 komplikovane ochorel.  Bola to práve jeho vlastná cesta uzdravenia, počas ktorej pochopil, že moderná a tradičná medicína sa vzájomne dopĺňajú. Z pragmatického človeka orientovaného na materiálne ciele, sa postupne rodil človek otvorený, empatický a pokorný.

Linky a inšpirácie pre ďalšie štúdium a prax 

Prajem príjemné, ale hlavne inšpiratívne počúvanie do praxe života. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tipy na zlepšovanie životosprávy, zdravé a chutné recepty, výnimočné potraviny pre telo aj myseľ

Pridajte sa k viac ako 39 000 odberateľom newslettra a spoznávajte súvislosti vplyvu jedla na váš život.