10 najčastejších chýb v príprave POWER Kávy

power coffee (4)
Aj keď oceňujem každý kreatívny nápad, tak na niektoré veci si jednoducho musíme dať pozor, ak chceme dostať z POWER COFFEE, špeciálneho receptu s maslom, kokosom a MCT, želaný efekt. Čítajte ďalej a vyvarujte sa nesprávneho mletia, výberu zlých tukov a ďalších častých chýb v príprave. Power káva – ako na ňu ? 

Power káva – Najčastejšie chyby, alebo prečo vám to nechutí a nefunguje

Toto sú najčastejšie chyby, s ktorými sa stretávam, keď príde reč na prípravu POWER COFFEE. Bohužiaľ, je to tak aj napriek detailnému popisu receptu, ktorý je k dispozícii tu a detailnému vysvetleniu protokolu aplikácie do vylepšenej životosprávy, ktorý je tu.

Aj keď je skvelé, že neustále experimentujeme a hľadáme vychytávky, isté veci dokopy nejdú. Ktoré?

  1. Do power kávy nepridávame žiaden cukor, ani iné sladidlá, či už med, javorový sirup, alebo agáve. Jediná dovolená je čistá stévia, ale ani to by som neriešil.
  2. Do kávy nepridávame mlieko a už vôbec nie sójové. Jedinou možnosťou je kokosové, pravé mandľové mlieko bez cukru a iných prídavkov, alebo čistá a ideálne BIO smotana.

  3. Pre správnu krémovú konzistenciu je nutné pridať adekvátne množstvo masla (12-20g),power  kávu mixovať mini mixérikom, alebo ručným ponorným mixérom. Inak ostanú olejové oká na povrchu.

  4. Pokiaľ chceme power kávu piť ako teplý nápoj, nepridávame proteín. Jedinou možnosťou je miešať nový POWER proteín Natural Collagen, ktorý sa rozpúšťa aj v teplých nápojoch. 

  5. Pre maximálny efekt vynechávame aj smotanu. Totiž podobne ako mlieko viaže viac antioxidantov a obsahuje aj viac mliečneho cukru – laktózy – než maslo, alebo Ghee, ktoré neobsahuje žiadnu.

  6. Na kvalite masla a kokosového oleja záleží. Nech vám ani nenapadne použiť margarín či nekvalitné maslo, ktoré nemá aspoň 80% tuku. Rovnako dôležitá je panenskosť a kvalita kokosového oleja. Ideálne pre želaný efekt eliminácie hladu a podpory tukového metabolizmu používame MCT olej. Viac info o rozdiele oproti kokosovému tu.

  7. Do kávy nedávame bravčovú masť ani škvarky. Aj keď možno milujete zabíjačkové špeciality a zo zdravotného hľadiska by to nebol až taký problém, nemôžem garantovať chuť a plynulosť trávenia. Tento tuk má totiž už o niečo komplikovanejšie väzby a nezískate tak antibakteriálne, ani antivirálne benefity kokosového oleja.

  1. Do power kávy nelejeme iné, aj keď možno zdravé oleje! Pozor na akékoľvek rastlinné oleje, ktoré obsahujú omega-6 mastné kyseliny. Rovnako aj na zdravé vecičky ako ľanový, avokádový, či tekvicový olej, ktoré pri zahriatí rýchlo oxidujú a neboli by tak pre organizmus prospešné.

  1. Ku káve s tukmi nejeme okrem mandlí, makadamových orechov a horkej čokolády nič iné. Arašidy majú veľa omega-6 mastných kyselín, rovnako aj kešu by vás mohli zaťažiť o niečo viac. Ak čokoládu, tak iba horkú s aspoň s 85%-ným obsahom kvalitného kakaa (ideálne vysoká kvalita, či už BIO, alebo bean to BAR). 

  1. Kávu nesmieme prepáliť, ani extrahovať viac ako 3,5 minúty.power special

Pre zdravú energetickú kávu je dôležitá aj správna príprava. Kávu si môžete pokojne aj zaliať, len ju neprepáľte vriacou vodou a zároveň neextrahujte dlhšie ako 3,5 minúty, čo je klasický problém zalievaného „turka“. Aj „veľké espresso“ je v tomto smere chybou, pretože do kávy dostávate nevhodné triesloviny a príliš veľa kofeínu.

Ako má vaša power káva vlastne vyzerať?

2016-05-24 09.41.43Keďže tu často spomíname tuky, musím zdôrazniť, že veľmi záleží na správnom výbere.  Z tohto pohľadu si treba uvedomiť, že nie je maslo ako maslo, rovnako Ghee, ako Ghee.  Ideálne ak si zabezpečíte BIO maslo, alebo žlté, nepasterizované, od kravy, ktorú farmár nechal pásť sa na tráve. Dobrou a istou alternatívou je tak práve Ghee. Viac detailných info a kvalite a výhodách Ghee nájdete v tomto mojom článku.

Zároveň opakovanie je matkou múdrosti a tak si ešte raz pripomeňme dôležitosť adekvátneho a hlavne čerstvého mletia kávy a detailnú prípravu. Čerstvé mletie nie je žiadna veda. Úplne vám postačí jednoduchý ručný POWER mlynček, ktorý nájdete na e-shope.

Viac detailov vo videu, kde na môj štýl celkom pomaly vysvetľujem všetky detaily 🙂

Prečo je power coffee s maslom a MCT užitočným riešením raňajok?

Vedeli ste, že u väčšiny ľudí je jednou z hlavných podvedomých obáv strach z nedostatku jedla a teda z toho, že budú hladní? Aj preto potrebujeme ako prvú vyriešiť práve túto otázku a dodať mozgu živiny tak, že vám ani nenapadne siahnuť po niečom sladkom. Potom budete schopní úplne v pohode vnímať až ten skutočný hlad.

Mozog totiž dosť dobre funguje na zdravých tukoch a keď takto dokážete aktivovať čiastočnú KETO zónu, tak je aj na 90% pravdepodobné, že sa zbavíte vlčieho hladu a neudržateľnej chuti na fastfood, či sladkosti. Zároveň tak prispejete k tréningu vášho tukového metabolizmu a zlepšite si postupne aj metabolickú flexibilitu, ktorá vedie k vysokej energii na každy deň. 

Tí z nás, ktorí tieto princípy testovali na vlastnej koži už teraz vedia, že je naozaj efektívnejšie dať si do rannej kávy polievkovú lyžicu masla a polievkovú lyžicu MCT oleja ako klasické mlieko, či dokonca cukor.

Takto viete aplikovať čiastočné hladovanie bez stresu, čo je super výhodné najmä pre ženy. Nemusí to byť každý deň strikt!!! Benefity pocítite už pri aplikácii minimálnej dávky kávového doobedňajšieho hladovania 2 krát do týždňa. 

Prosím, neváhajte napísať do komentov vaše skúsenosti, chyby, pochybnosti, či nové zistenia z toho ako ste kávu s maslom a MCT začali konzumovať. 

Affil_980X200

2 Odpovede

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tipy na zlepšovanie životosprávy, zdravé a chutné recepty, výnimočné potraviny pre telo aj myseľ

Pridajte sa k viac ako 39 000 odberateľom newslettra a spoznávajte súvislosti vplyvu jedla na váš život.