7 zážitkov z Californie, na ktoré nikdy nezabudnem

Cestovanie a poznávanie nových miest a kultúr mení perspektívu nášho života. Aj preto, keď cestujem, tak nehľadám pohodu a komfort s tým, že si urobím ukážkové selfie na facebook, či instagram. Oveľa viac ma zaujímajú nové výzvy a zážitky pre životné poznanie a získanie inej perspektívy naplneného života podľa vlastných predstáv. Každý rok preto organizujem POWER zájazd s fanúšikmi, kde ideme naplno za zážitkami, na ktoré sa nezabúda. A ktoré majú podľa mňa naozaj silu prispieť k novým nápadom, myšlienkam a silnejšej vízii plnohodnotého života.

O čom bol zájazd Power California 2017

Ľudia sa ma často pýtajú,  prečo sa trápim s organizáciou zájazdu a každý rok riešim nový itinerár. Alebo, prečo neposedím a stále niekde potrebujem “lopotať”.  Po slovensky povedané túlavo cestovať. 🙂

Ja mám však iný problém!  Keď si niečo zmyslím a vysnívam, tak to musím realizovať.  

Zároveň ako poznávam svoju osobnosť, či už cez meditáciu, psychologický koučing, alebo genetickú analýzu, tak to všetko smeruje k jasnej mojej charakteristike! Pre naplnený život je pre mňa najväčšou hodnotou sloboda poznania, prekonávanie nových výziev, inovácia a spojenie s proaktívnymi ľuďmi.  Ak ste teda naladený rovnako, tak s vami zdieľam moje zážitky z vysnívanej cesty do Californie, asi najviac hippie štátu USA. 

Na základe odporúčaní a prípravy na zájazd som od Californie očakával naozaj veľa. Neviem aké sú vaše skúsenosti, ale väčšinou, keď má človek veľké očakávania, tak sa zvykne sklamať. V tomto prípade bol však opak pravdou a ja som sa nestačil nabažiť atmosféry, ľudí, jedla, či prírody.

Jednoducho som za 2 týždne zažil asi najviac krát slávny “Flow State”, kedy je život jednoducho úžasný. Preto ak snívate o ceste do Californie a chcete zažiť L.A., Yosemity, či San Francisco, tak isto neváhajte… Stojí za všetky drobné!

1. Prvé ráno, flow na Venice Beach a raňajky v Bulletproof Cafe 

Po prílete a prvej aklimatizačnej noci v našom dome na Venice Beach sme sa pod vplyvom jet lagu zobudili už okolo 5:30 do skorého kalifornského rána. Nikomu to však v nadšení nevadilo a hneď sme sa vybrali zabehať si, okúpať sa, zacvičiť si yógu, či len tak pozorovať atmosféru a fotiť ranný život na slávnej Venice Beach.

 

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Bolo to naozaj ako zo seriálu Baywatch. Surferi, mólo, rybári, pelikány, delfíny, oceán, vlny, ranné slnko, studená voda… Proste Flow State ako z knižky a prvý silný pocit WAW radosti a vďačnosti, že sme naozaj tu. Sen sa stal skutočnosťou a pred nami je ešte úžasných 12 dní zážitkov.

K tomu ako vyvrcholenie bezchybné raňajky v Bulletprof Café, kde človek nemusí vôbec riešiť, že bez lepku, bez laktózy, nepresladné a pre mozog naozaj výživné.

Menu je zložené tip-top, podávajú kávu s maslom a MCT s kolagénom, aj bez. Výborné low-carb burritos, či super zaujímavé bezlepkové chrumkavé “nachos” s avokádom a zeleninou. Extra udený losos samozrejme k dispozícii. K dochuteniu jedál slúži kvalitná himalajská soľ, kajenské korenie a extra MCT olej, na ktorý sa dá vždy spoľahnúť.

A pocit po raňajkách? Jednoducho Power a čistá energia pre poznanie top miest L.A. ako Griffit Park, či Hollywood Bouleward.

 

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

2. Bulletproof biohacker konferencia, Passadena, L.A

Keď sme už načrtli tému Bulletproof a Biohacking, tak ju poďme dokončiť. V provm rade, ak chcete vedieť o čom je Biohacking, tak si najprv prečitajte tento článok.

Tí, čo už nejaký ten biohack riešite a tiež vás fascinuje realizácia ľudského potenciálu, tak by ste si účasťou na tejto konferencii isto prišli na svoje. Absolvoval som už celkom dosť výstav a konferencií, ale túto radím naozaj asi na prvé miesto!

Top inšpiratívni a smart ľudia, sofistikovaná komunita, najnovšie vychytávky pre zlepšovanie výkonu, komplexný prístup telo a myseľ, úžasné rozhovory, perspektívne spolupráce, skvelé ochutnávky nových ingrediencií a top výživových doplnkov.

Opať raz maximálny flow, kedy sme si s kolegom Matejom po 5 hodinách zapáleného poznávania len povedali, že waaw… Že už ani nevieme, z čoho nám mozog tak fičí, lebo sme toho poskúšali krížom krážom celkom dosť, ale na druhej strane, že pecka. Napriek očakavanému jet lagu a v priemere necelých 5 hodín spánku za 3 dni sme plne funkční, nie prehypovaní, ale perfektne zapnutí pre mentálny i fyzický výkon.

Rozbili sme sa potom postupne aj v silovom tréningu na top novom stroji ARXfit.com, namerali krásne vysoké hladiny ketónov v Bulletproof Labs, zregenerovali vďaka cielenej elektostimulácii svalov Neufit.com a vytriasli sa na ďalších aj ďalších peckových vybračných srandičkách. 

Nadýchali sme sa čistého kyslíka, zajedli to úžasným sušeným mäsom z bizóna preloženého s ochutnávkou top sardiniek v olivovom oleji. Ako dezert sme si dopriali čo iné ako čokoládu s MCT. Nekonečno inšpirácie a hlavne progresivizmus a otvorenosť novým veciam, o ktorých môžeme na Slovensku ešte len snívať.

Na druhej strane myslím, že je to len na našej a mladšej generácii, aby sme realizovali progres. Nebáli sa vystúpiť z komfornej zóny konzervatívneho prístupu, na ktorý nás školí náš školský systém a svojim spôsobom sa snaží obmedziť aj naše okolie.

Veď koľko krát ste namiesto záujmu ľudí, že prečo raňajkujete kávu s maslom a nejakým šialeným MCT namiesto “normálnych” raňajok, počuli len milión premudrených argumentov, aké je to tučné, nezdravé, nenormálne…

Zaujímavé, že tak funguje už skoro viac ako milión ľudí vo svete a ich progress je značne vyššej úrovni voči priemeru.

3. Mexické jedlo a paradox schudnutia v USA

Odľahčime citlivú nutričnú tému a poďme k naj zážitkom z jedla v Californii. Samozrejme, Amerika je svojim spôsobom stále celkom, že “fast and processed food” bordel.

Ale keď sa pozriem 5 rokov späť, tak aj tu sa veci značne menia. Aspoň v Californii. Do popredia ide serióznejši a poctivejši street food a rôzne tradičné kuchyne. Mexická, thajská, vietnamská, peruánska, indická… Tradičný supermarket je na tom dosť zle, kde v zložení produktov nájdete kade čo. Do popredia idú ale koncepty ako Whole Foods, či Traders Joe, miestne local markets a tak keď človek chce, tak si nájde dobrú kvalitku a unikátne chuťovky. 

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Osobne som žil ráno najviac na káve s maslom a MCT a potom na mexickej kuchyni. Tá je pre mňa naozaj lahôdka a dokázal by som na nej žiť. Keď si v nej totiž ošetríte pár dôležitých detailov a vyberiete namiesto pšeničných originálne kukuričné placky, tak máte pred sebou krásny výber low-carb a slow-carb jedál.

Tak som si spomenul aj na knihu 4-Hour Body od Tima Ferrisa, ktorý tam postavil celý úspech prístupu Slow Carb na vajciach, fazuliach, avokáde a chunky salse – najpoužívanejšich mexických ingredienciách. 

A ktoré jedlo by som označil ako top?

Asi seafood cruchy tacos s mango chilli omáčkou, limetkami a koriandrom!

TAcos Los Angeles Dusan Plichta

Druhé najlepšie ?

Thajské green curry s hnedou ryžou, zapité novozeálandskym Matua, Sauvignon Blanc z Marlborough.

Matua Sauvignon Blanc Dusan Plichta

Brondzová medaila?

Lobster soup a teda polievka z homára a čerstvý krab v San Francisco Fishermen wharf Street food

San Franscisco Lobster Pollievka Dusan Plichta

A výsledok?

Jedol som veľa na obed a večeru… Spal som málo, aj som čo-to vína popil… Pohybu bolo dosť, emócie super…

A schudol som asi kilo!  A teda aj keď som na dovolenke a nemám domáci Power režim, tak low, alebo aspoň slow carb  a ranné „hladovanie“ pre mňa skvelo funguje. 

4. L.A. surfing a NHL v Stapels Center

California a surfing to jednoducho patria k sebe. O to viac, keď vás ten šport dostane ako mňa a tak vám neostáva nič iné, ako si len vyhľadávať príležitosti pre ten úžasný kontakt s oceánom a boj nie len s vlnami, ale hlavne vlastným strachom. Tak sme si užili skvelé dopoludnie na Manhattan Beach a nevedeli sa nabažiť úžasného kontrastu skoro 30°C na pláži a sviežich 18°C vo vode.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Proste opäť raz pecka flow a keď je vám teplo, hodíte sa do mora a keď zima, tak sa nahrejete na slnku. Aj v ďalšom čase nám celá California dodala asi najlepšie počasie sveta. Od 18°C do 30°C , sucho, slnečno a len jemný vietor, alebo pekné mraky. Nečudo, že fotografi sa tam idú zblázniť od nadšenia. 

Večer sme si po odmakanom surfe dopriali NHL hokejový zážitok aj s klasickou prípravou na craftovanom pive u Karla Straussa.  Okoštovali sme živé IPA\s a potom vychutnali NHL game L.A Kings vs. N.Y Islanders s Halákom v bráne. Mariána Gáboríka sme stretli na chodbe a užili naozaj pecka atmosféru jednej z top arén pre šport, kde hrajú svoje zápasy aj L.A. Lakers.

Odporúčam aj ženám, ktoré šport až tak netankuje… Lebo atmosféra a celé to naozaj stojí za to.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

5. Yosemity a skvelý pocit z toho, ako chutí úspech.

Som pri piatom bode a napadlo mi, že sa asi príliš rozpisujem a že vás asi aj tak naviac budú zaujímať fotky. 🙂

K Yosemitom teda asi len toľko, že to bola pre mňa maximálna topka zájazdu. Keď som sa postavil na Glacier Point, tak som sa skoro rozplakal! 

 

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

A potom keď som sedel v Yosemite Village a pozeral na Half – Dome, tak som do nitky pocítil, čo je pre mňa vlastne úspech. Nie finančný, alebo nejaký mediálny… Ale také čisté vnútorné naplnenie a radosť z naplneného sna! Z uvedomenia si toho, že keď si raz čovek niečo vysníva, tak to môže realizovať. Pozeral som na údolia, na hory, prešla asi hodina…

A ja som bol štastný. :-). Viac vám už povedia fotky. Za mňa už len toľko, že realita je ešte lepšia!

6. San Francisco Cafes & Street Food

Do finále zájazdu sme si naplánovali návrat do urbanizmu a teda “hipsterské” San Francisco.

Každý si tam isto nájde to svoje pravé orechové… Niekto zacíti naplnenie keď vstúpi na pôdu Stanford University, iný keď sa prejde Google-om, alebo Facebook Campusom.

U mňa je to ako inak o káve, čokoláde a street food atmosfére… Normálne som sa vykašľal na celé Silicon Valley a radšej som si prešiel Mission district a vychutnal niekoľko dvojitých espresso shotov vo vybraných kaviarňach ako Four Barrell Cafe, Blue Bottle, alebo The Mill.  Získal som jasnú inšpiráciu pre realizáciu Powerlogy Flow Space & Café a doklapli aj skvelé detaily pre nové recepty.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Najviac ma však dostal Flag Ship Store Dandelion Chocolate, kde som ochutnal top Bean-to-Bar čokoládu, podebatoval s ľudmi. Dozvedel sa ďalšie detaily pre výrobu čokolády, ale zároveň sa uistil, že sme v Powerlogy s čokoládou na najlepšej ceste. Ako bonus som ochutnal asi najlešie 3 brownie v živote, ktoré tam servíruju v krásnom vyhotovení. 

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Street Food už ani rozpisovať nejdem. Opäť dominovalo Mexiko, Thajsko, India… Opäť som zažil flow silných a zaujímavých chutí. 

7. Ranné a večerné meditácie nad scenériami mesta

V poslednom bode sa dostávam k vďačnosti a asi najsilnejšiemu AHA momentu, ktorý som si uvedomil aj vďaka super debatám a prednáške o védskej meditácii, ktorú nám na zájazde urobil v aute Radek Šimčík, jeden z účastníkov. Ak vás zaujíma táto úžasná téma, pozrite jeho stránku http://radeksimcikmeditace.cz/. Pri každom ráne, alebo večeri, keď som tak vychutnával atmosféru výhľadu a vychádzajúceho, alebo zapadajúceho slnka a ponoril sa do seba…

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Tak som si len prirodzene uvedomil ako som vďačný za všetko, čo mám!

Aj keď tendenciou nášho mozgu je prežitie a nie naozajstné šťastie, tak verím, že keď človek pracuje so svojim vnútrom a mysľou, tak dokáže naozaj zmeniť perspektívu vlastnej reality.  Zmeniť fókus na to, čo všetko má, za čo má byť vďačný a že aj keď to nie je idálne, tak treba veriť a všetko sa dá!

Ja som si tak mesiac pred zájazdom rozbil koleno, že som musel ísť na operáciu. Všetci hneď riešili, že som out na 2 mesiace, že budem rád, keď ma niekto zoperuje do mesiaca a že tak v Novembri si asi dám prvý bike. Rozhodol som sa však inak! Veril som a so šťastím vybavil rýchlu operáciu. Mal som 3 týždne na rehabilitáciu. Manželka odo mňa chcela, aby som jej sľúbil, že aspoň surfovať nepôjdem a že sa budem šetriť.

No ale ja také neviem! Zamakal som, ešte aj na konfere som si nejak pritiahol týpkov s inovatívnou elektroterapiou a 4 den v Californii som už behal po Venice Beach, naplno surfoval a v Yosemitoch dal 15 km túru aj s behom dolu kopcom. Nohy trošku puchli, ale isto som sa nešetril.

A tak na záver chcem len ešte raz vyjadriť úprimnú vďačnosť všetkým, čo mi verili.

Mojej manželke a dcére v prvom rade, že ma pustili s požehnaním.

Kolegovi Matejovi Očenášovi z FutbalTour.sk, ktorý bo skvelým spoluorganizátorom a výrazne prispel k pecka programu a operatíve zájazdu. Všetkým účastníkom, ktorí nám dôvervali a ktorí, verím, že si domov tak ako ja tiež odniesli aspoň 3 životné zážitky. A koniec koncov bohu, vesmíru, alebo istej vyššej spirituálnej sile, na ktorú keď sa naladíme, tak sa dejú skvelé veci.

Dusan Plichta a sef Futbal Tour

Neviem ako vám, ale mne áno! 🙂

A tak už teraz viem, že budúci rok ideme organizovať koncom septembra 15-dňový Power zájazd do Nicaragui, kde pôjdeme opäť naplno za kultúrou, jedlom, surfingom, kávou… Ale aj s pralesom a poznaním šamanských praktík pre očistu našej energie.

Kto máte odvahu zvládať nepohodu pre životné zážitky, tak ste vítaní a pridajte sa s nami do partie. Myslím, že to bude stáť za to!

Máte podobné silné zážitky z cestovania?

Ak áno tak sa neváhajte podeliť v komentoch, kľudne dajte link na vaše fotky a blog. Rád sa inšpirujem a je toľko úžasných miest, čo treba vidieť a zažiť. Špeciálne ocením odporúčania na NP USA a Kanada… Z toho čo som teraz zažil, tak chcem viac. 🙂

[jetpack_subscription_form]

Kategória: MotiváciaOdporúčania a recenzieZážitky a skúsenosti

Značky:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Staršie príspevky:
Bezlepkové palacinky z pohánky a vylepšené pesto

Máte radi slané palacinky a bazalkové pesto? Hľadáte však vylepšenú verziu nie len pre chuť, ale aj pre bezproblémové trávenie...

Zavrieť