Ako byť viac vďační za naše zdravie a možnosti? A zastaviť v sebe vojnu…

Ukrajina clanok Dusan Plichta

Aké sú naše podvedomé presvedčenia, ktoré ovplyvňujú naše správanie a vnímanie reality? Pozorujte sa a vnímajte, či myslíte a konáte zo strachu, alebo z lásky, radosti, viery a tvorivosti. Každý deň je voľba tvoriť si vlastnú realitu a život podľa vlastných predstáv.

V spoločnosti prevláda a každý deň na nás vplýva strach.

Strach z vojny, strach o život, majetok, zdravie, ekonomiku…

Čo ak je to ale práve ten strach, ktorý nám k situácii ešte pridáva a len viac prehlbuje osobnú, či kolektívnu krízu?

Prečo keď svet vystrelí do našej rany jeden šíp, aby otestoval naše brnenie (zdravie a odolnosť), tak my sami si strelíme do rany ešte ďalší, aby sme začali krvácať? 

Čo však, ale robiť ak sa nevieme zbaviť tých negatívnych myšlienok strachu a obáv z našej budúcnosti?

V prvom momente nič a najprv sa dostať do kľudu. Následne začať pozorovať myseľ a vnímať, že to nie je realita, čo všetko vytvára…

Po pár minútach odporúčam orientovať myšlienky na vďačnosť. Ako sa hovorí aj v kostole a prístupe kresťanstva, vzdávajme vďaky bohu za to čo mám. Orientujte a vizualizujte si, čo všetko stále môžete pozitívne zmeniť, pretvoriť a zažiť….

Silu myšlienok vďačnosti však nepotvrdzuje len teologická náuka biblie, ale aj veda. Aj keď je pre mnoho ľudí náročné prijať tento „nehmatateľný“ koncept, tak mne sa to v živote jasne potvrdzuje, že strojcovia našej reality sme len my sami.

Veľmi dobre a s nadhľadom to podáva Ján Rák, jadrový a kvantový fyzik, ktorý patrí medzi jedného z mála v obore, ktorý sa venuje už niekoľko rokov skúmaniu prepojenia kvantovej fyziky so spiritualitou.

Pre navnímanie jeho myšlienok a prístupu k životu si ho môžete pozrieť napríklad aj v rozhovore o ezoterike tu .

Zároveň z pohľadu myšlienok a prežívania vďačnosti , vieme už vďaka nových technológiám merať frekvencie v mozgu. To nám jasne potvdrzuje našu ľudskú schopnosť práce s myšlienkami a vedomím, ktoré následne priamo ovplyvňujú biohémiu mozgu a tela, (merateľnú napríklad cez zmenu HRV a teda variability srdcovej frekvencie.)

A tak si myslím, že my vojnu neovplyvníme, ale stále môžeme zastaviť vojnu v sebe a zjemniť boj v našej spoločnosti.

Každý deň nám tak zrkadlo Ukrajiny môže ukázať, za čo všeko môžeme byť vďační a ako si môžeme viac pomáhať, rešpektovať sa navzájom a vykašľať sa na vlastnú vojnu nášho EGA. 

Projekt pre dobrovoľnú zbierku fanúšikov Powerlogy v Marci pre pomoc na hraniciach s Vyšným Nemeckým. Pozrite tu: https://powerlogy.com/povzbudte-sa-podporte-ukrajinu

Dajme zelenú vďačnosti a kultivujme spolu v Marci zdravie a životnú silu. 

Kde je naša pozornosť, tam prúdi energia. Takto považujem za výzvu to, aby sme sa nebahnili v negatívnych emóciach z konfliktu a strachu, ale prehodili výhybku na to čo môžeme naozaj ovplyvniť.

Neviem totiž o tom z celej histórie ľudstva, že by strach, pochybnosti a sťažovanie sa niečomu pomohli k pozitívnej zmene…

Čo však vnímam aj napriek vojne na Ukrajine ako moju pozitívnu možnosť, je držať sa v zdraví a tvorivej sile, aby som vládal pomôcť. Ja osobne som odporúčal vymyslieť si akýkoľvek vlastný projekt pre podporu Ukrajiny, alebo len kľudne ďalej podnikal a s vďačnosťou pracoval. Prispieval k Slovenskej ekonomike a našej lepšej spoločnosti, ktorá potom môže privítať vybraných utečencov a poskytnúť im možnosti pre nový život.

Aký je to, ale paradox, že mnoho ľudí na Slovensku utečencov nechce, ale pritom, sme my sami Slováci utekali v histórii do Ameriky pred vojnou a potom posielali peniaze a vracali sa pre obnovu vlasti a pomoc ľuďom ktorí ostali…

Aj keď je to teraz veľmi nepríjemné a bolestivé, tak možno ani nevieme, ale mnohým Ukrajincom a rodinám sa môže nakoniec život zmeniť po pár rokoch k lepšiemu…

Som vďačný za moje možnosti a verím, že nakoniec konflikt povedie k lepšiemu svetu. Uvidíme, pozorujme a snažme sa vnímať skutočnú realitu života a filtrujme si naše presvedčenia…

Recept na avokádový puding tu: https://powerlogy.com/blog/zeleny-avokadovy-puding

Aká je však naša definícia zdravia? Je to len stav bez choroby, alebo niečo viac ?

Keď už necháme tému vojny bokom, tak sa môžeme pozrieť na kľúčové presvedčenie o tom ako vnímame a veríme v ZDRAVIE. Zdravie jednotlivca, rodiny, ale aj spoločnosti, ktorá ako vidíme zo štatisík je bohužiaľ väčšinovo polochorá.

Definícia je väčšinou ohraničená na to, že zdravie je stav bez choroby.
Následne je tu aj ďalšie presvedčenie spojené so životosprávou a teda, že zdravie nemôže extra chutiť  😋

Aké je to vaše presvedčenie a definícia zdravia ? Položili ste si už v kľude pre seba túto otázku?

Pre mňa je poriadne zdravie definované vysokou životnou energiou, radosťou, tvorivosťou a silnou odolnosťou. Duševnou, mentálnou aj fyzickou. Zdravie pre mňa symbolizuje napríklad príroda a zelená farba…

Preto nevnímam šalát a zelené potraviny ako množstvo chlapov, že ide o nejakú trávu a že bez mäsa, chleba a prílohy sa nenajem.  

Z môjho pohľadu tak ide o dosť mylné presvedčenie….

Každopádne, či si už zdravej zelenej na jar doprajete viac, alebo menej tak Vám hlavne všetkým prajem, aby ste denne robili čo najlepšie voľby pre Vaše zdravie a držali sa v sile a energii. 

Každý deň totiž máme možnosť naše telo, myseľ a dušu jedlom oslabiť, alebo naopak výborne posilniť až ozdraviť.

Inšpirujte sa novými receptami a zakomponujte si do dňa viac zdravej chuti

V Powerlogy a teda koncepte zdravých potravín výnimočnej chuti, ktorý som založil, sme v Marci rozbehli veľkú kampaň Zelený Mesiac.

Našim cieľom je inšpirovať ľudí k obnove radosti z jedla, jari a života aj napriek rôznym okolnostiam. Veríme totiž, že práve tu je naša sila a teda, že opäť raz len potrebujeme kultivovať naše zdravie, aby sme načerpali energiu a zvládli výzvy života.

Menej stresu a viac pokory a radosti, napríklad aj zo zdravého a super chutného jedla v rodine. Viac už nechám na Vás, ale poviem Vám, že aj keď som tomu najprv neveril, tak tie zelené chute ma úplne prekvapili a dostali.

Vyskúšajte si novinky ako zelený puding s avokádom a medom, alebo pistáciové lievance , či nový recept na banánový chlebík s makovým krémom. 😋

Užívajte si vaše každodenné jedlo v mieri a vďačnosti zo zdravia a života na Slovensku.

A keď máte chuť podeliť sa o vaše skúsenosti z trénovania mysle pre vďačnosť, alebo napísať do komentov Váš prístup k zdraviu a životu, tak sa poteším každej inšpirácii, ktorá nám bude slúžiť pre vzájomnú podporu.

Na zdravie, vieru a odolnosť priatelia.🙏

Zelený chlebík bez lepku a mlieka . Recept tu: https://powerlogy.com/blog/zeleny-spenatovy-chlebik

Pistáciové lievance. Recept tu: https://powerlogy.com/blog/zelene-matcha-lievance

Tipy na zlepšovanie životosprávy, zdravé a chutné recepty, výnimočné potraviny pre telo aj myseľ

Pridajte sa k viac ako 39 000 odberateľom newslettra a spoznávajte súvislosti vplyvu jedla na váš život.