Tekvicovo-kokosové latte

Aj keď na kvalitné espresso nedám dopustiť a cez týždeň ho striedam najmä s Power Coffee special, počas víkendov si doprajem aj iné kávové špeciality. Tiež radi skúšate nezvyčajné kombinácie? Ak ste už ochutnali cappuccino s kokosovým mliekom, poďme s tekvicou o level chuti vyššie!

Netradičné caffé latte s tekvicovým pyré a krémovým kokosovým mliekom znie trochu ako hipsterský výstrelok, ale verte že okrem názvu vás prekvapí aj samotná lahodná a jemne korenistá chuť. Odporúčam ako víkendový “treat”.

Ingrediencie: 

Postup

Tekvicové pyré a kokosové mlieko a med zmiešame a napeníme tryskou na penenie mlieka. Ak nemáte kávovar, stačí ich trochu zahriať a vyšľahať ponorným mixérom. Vo vyššom pohári dolejeme k espressu, ozdobíme šľahačkou a posypeme škoricou.

DSCN7974
Vegánska verzia bez šľahačky

Ak nechcete aby vám ušli nové recepty, tak sa prihláste pre odber mojho newsletera.

Máte už moju netradičnú kuchársku knihu? Odhaľte kľúčové tajomstvá prípravy a kompozície jedál pre ideálnu výživu vášho organizmu.

BookCover

 

[jetpack_subscription_form]

Kategória: Svetové recepty

Značky:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Staršie príspevky:
Cviklovo-cuketové “steaky”

Prečo zostať pri nudných zemiakových plackách? Otestujte nové kombinácie a skúste doma pripraviť zeleninovú verziu klasickej pochúťky, vďaka ktorej tanier ožije farbami a garantujem...

Zavrieť