ZÁJAZD CALIFORNIA 2018

Sny si treba plniť a Half Dome v Yosemitoch musíme pokoriť!

Po minuloročnom zájazde a zážitkoch na celý život sa jednoducho musím vrátiť do Yosemitov a ešte viac spoznať divočinu prírody USA. 

Ak ste za dobrodružné cestovanie na unikátne miesta a navyše s partiou rovnako naladených ľudí, tak poďte s nami. 

Každý rok organizujem jeden zájazd pre zážitky na celý život. Minulé roky sme boli v Singapure a na Filipínach a to, čo sme tam zažili stálo isto za všetky drobné. Pozrite tu.
Minulý rok sme dali to najlepšie z Californie ako surfing na Venice beach, L.A. Kings, observatórium, Hollywood, Santa Barbaru, Yosemity a urban život, food and cafe v San Franciscu. 

Môj report, fotky a zážitky nájdete v tomto blogu: https://www.dusanplichta.com/blog/7-zazitkov-z-californie-na-ktore-nikdy-nezabudnem/

V zmysle môjho obľúbeného hesla “Every day is a power day” vás pozývam na palubu posádky na 14 dní začiatkom septembra.

Ak vás tiež nebavia lenivé dovolenky v rezorte a na pláži, preplnené švédske stoly dookola opakujúcich sa jedál a „super zaujímavé“ konverzácie o pive konvenčných turistov, tak tento poznávací a zážitkový zájazd by vás mohol zaujímať. Neviem ako vy, ale ja chcem každý deň dovolenky prežiť naplno! Spoznať nové miesta, stretnúť nových inšpiratívnych ľudí, či ochutnať nové chute lokálnych jedál.

Jednoducho chcem naozaj životné zážitky, na ktoré sa nezabúda a ktoré majú silu zmeniť prístup k životu. Tak sme postavili aj nabitý program.

Program a cena zájazdu

To najdôležitejšie najskôr!

Dátum: 4.9. – 17.9.2018, 12 nocí v USA
Cena: 2590 € aj s letenkou, všetky vstupy, výlety, aj doprava!

Viem. Je to dosť peňazí!
Dali sme to však dokopy tak, aby sme hlavne pokryli náklady a zabezpečili program a zážitky, z ktorých mám už teraz zimomriavky.  Ak je niekto zo zahraničia a chce riešiť vlastnú letenku, tak je to na osobnej dohode. Pre ľudí zo Slovenska je už všetko v cene s tým, že máme rezervované skupinové letenky s optimálnym spojením Lufthansou. 

Začíname 4 noci v San Fransciscu

1. deň

Cesta lietadlom, osobné zoznamovanie a aklimatizácia. Aj keď si vždy hovoríme, že v lietadle pospíme, tak to sa ešte nepodarilo. Zároveň očakávaná dlhá cesta vždy zbehne nejak rýchlo… Zábavy je v lietadle okrem videa oveľa viac :). Z letiska transfer do štýlového viktoriánskeho domu ako zo seriálov fullhouse v blízkom centre San Francisca. 

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

2. – 4. deň

Raňajky v miestnych štýlových coffee a základný top okruh pešibusom pre navnímanie San Francisca. Predstavte si to ako veľký peší trail slávnymi ulicami San Francisca a obed v najväčšom food markete, alebo čínskej štvrti.  Pokračujeme na Pier 39, kde pozrieme tulene, dáme minimálne 3 super kávy a pokoštujeme všetko dobré, čo nás cestou stretne. Žiadne špeci plány, ale ponorenie sa do atmosféry mesta a jeho slávnych spotov. Večer pub, street food a detailné plány prispôsobíme podľa počasia. 

Mrkneme slávny Standford a Facebook v Sillicon Valley, ale viac nás bude zaujímať šport a príroda. Tretí deň pôjdeme na celodenný výlet po Pacific coast Highway do Santa Cruz, kde absolvujeme surfing lessons. Samozrejme, prispôsobené podľa toho, či ste začiatočník, alebo pokročilý. Dáme tam super obed, fotos, oddych a kávu… Večer cesta späť do San Francisca a večera v mexickom štýle. 

Posledný deň v San Franciscu Golden Gate a obed na Sausalito Beach. Poobede Mission district, návšteva dandelion chocolate factory a coffee roasters + local wine / beer / non alcoholic drinks tasting . 🙂

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Potom 3 noci Lake Tahoe, 5.-7. deň

Lake Tahoe a presun na hranicu s Nevadou. Ubytovnie v typických drevených amerických cottage house. Príroda, kanoe, turistika, kúpanie, jedlo a večer osobne robím poriadnu BBQ. Ak niekto hrá na nástroje, tak zoženieme gitary aj bubny, nech je sranda. 

Pôjdeme pozrieť aj do Nevady a kto chce, môže tam utratiť doláre v hazarde… a keď náhodou vyhrá, tak nás môže na niečo pozvať :-)))

Jeden deň dáme pekný hike, ďalší deň kanoe a určite nevynecháme návštevu olympijského Squaw Valley. Vybraná skupina športovejšie založených môže dať aj trail run. 

Viac poštudujte na Lonely Planet: https://www.lonelyplanet.com/usa/california/lake-tahoe

Finále v Yosemity a Sequoia NP 5 nocí,  7. – 12. deň

Balíme, dáme si raňajky a odchádzame do raja na zemi – Yosemite. Cestou lunch a zastávky na špeci miestach. Poobede príchod Yosemite, ubytovanie a aklimatizácia. Regenerácia, možná návšteva village a príprava na 2 husté športové dni. Výhliadky Yosemite National park a podľa počasia aj slávny Mist Trail, výstup na Half Dome, či otužovanie v jazerách. Samozrejme, všetko podľa vlastných možností, ale veríme, že niektoré limity si posunieme. Odporúčame priniesť si dobrý foťák a veľa energie. Cieľom sú 4 nadupané dni v jednom z najkrajších národných parkov USA, ktorý peskúmame naplno. 

Jeden deň absolvujeme celodenný výlet do Sequoia National Park a preskúmame miestne veľké stromy. 

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Mapa zájazdu 


Videá miest, ktoré navštívime:

San Franscisco:

 

California coast & surfing:

 

Lake Tahoe – najväčšie alpské jazero USA

 

Yosemite National Park:

 

Sequoia National Park:

Máme len 10 miest!
Kto chce naozaj ísť, hláste sa hneď a pýtajte sa na ďalšie detaily…

dusan@dusanplichta.com