Získajte z vašej kuchárskej knihy viac ako len recepty

 

eBook-Svetove-Recepty_Front

Vyskúšajte nielen skvelé recepty, ale odhaľte kľúčové tajomstvá prípravy a kompozície jedál pre ideálnu výživu vášho organizmu.

Vitajte!

Ak vás zaujíma nekonvenčné, ale zato efektívne vylepšovanie životosprávy pre vaše zdravie, výkon a úspech, tak ste na správnom mieste. Ako však začať od najdôležitejších priorít?
Kliknite na „Kde začať“ a potom aj na „Moja vízia“, tak aby sme sa správne naladili pre spoločný progress. Bez kontinuálneho záujmu spoznať vplyv jedla na vaše telo a myseľ, nečakajte žiadne zázraky.
Ak sa však prihlásite na odber newslettra, tak získate pravidelné a často nekonvenčné inšpirácie ako sa posunúť o level vyššie a prevziať lepšiu kontrolu nad realizáciou vášho potenciálu.
Na tomto blogu nájdete okrem článkov o životospráve aj edukačné publikácienovinky zo sveta výberovej kávyvyladené nové recepty a odporúčania na vylepšené potraviny.  Ako bonus nech vám slúžia inšpiratívne rozhovory s rôznymi zaujímavými ľudmi, ktorí naplno realizujú svoj potenciál.
Ďakujem za vašu návštevu a želám Power inšpiratívne čítanie. 

 

Väčšinou sa v kuchárskych knihách stretávame s množstvom receptov, ktoré sú nepraktické, náročné na prípravu, pričom iba málo autorov sa zaoberá skutočným vplyvom pokrmu na Váš organizmus.

Práve to som sa rozhodol zmeniť a v spolupráci s Vladom Zlatošom sme pre Vás pripravili unikátnu 81 stranovú publikáciu, ktorá spája svetovú gastronómiu s aktuálnymi poznatkami o zdravej výžive.

Na príklade TOP 10 svetových receptov z rôznych kuchýň sveta sa naučíte pracovať s najlepšími ingredienciami, spoznáte „fintičky“ ako ich kombinovať, ale aj čím ich nahradiť. Je jasné, že kniha nie je len o receptoch, pretože tie tvoria len menší diel z celého obsahu publikácie. Najdôležitejšou časťou sú práve princípy optimálnej výživy a stratégie, ako si zabezpečiť skvelé a zdravé jedlo na každý deň.

Pre koho je publikácia Svetové recepty určená?

Pre všetkých fanúšikov chutného jedla, ktorí sa potrebujú nielen dobre najesť, ale zároveň si jedlo aj vychutnať. Dokonca sme pri tvorbe publikácie mysleli aj na tých, ktorí často používajú vety typu: „Keď sa chcem zdravo stravovať, tak sa musím vzdať všetkých mojich obľúbených jedál“, alebo „neviem si predstaviť, že by som sa zasýtil bez chleba.“ Áno, aj na takéto drobné problémy sme pri tvorbe publikácie mysleli. Prinášame tak návod, v ktorom recepty tvoria relatívne malú časť obsahu, zato rôzne tipy, rady a finty ho plnohodnotne dopĺňajú.

Čo získate po preštudovaní tejto netradičnej kuchárskej knihy?

V prvom rade získate veľký prehľad o gurmánskych receptoch z rôznych kútov sveta. Grécko, Austrália, USA, Kuba, Mexiko, Turecko, Švédsko, India, Thajsko, Argentína a Francúzsko sú krajiny, z ktorých sme si vybrali najviac charakteristické recepty. Pri študovaní tejto publikácie získate:

 • základné vedomosti, ktoré by mal ovládať každý domáci šéfkuchár,
 • info o minimálnej výbave pre maximálny efekt vo vašej kuchyni,
 • prehľad o tom, aké potraviny by ste mali nakupovať alebo aj nenakupovať,
 • zoznamy ingrediencií a presné návody ako postupovať pri príprave jedla bod po bode,
 • prehľad o tom, ako na vás jedlo pôsobí po fyziologickej stránke a kedy je ideálny čas na konzumáciu jedla,
 • tipy a triky domáceho šéfkuchára, ktoré sa vzťahujú k danému receptu,
 • zaujímavé poznatky, ktoré sa týkajú nielen jedla, ale aj kultúrnych zvyklostí danej krajiny, z ktorej recept pochádza.

Cena 15,00 EUR

Kniha je momentálne len v elektronickom formáte, i keď pre jej úspech rokujeme s vydavateľmi.

Pre jej okamžité získanie mi napíšte e-mail na dusan@dusanplichta.com s predmetom: Chcem knihu
Ja vám obratom zašlem E-knihu aj s formou platby na účet.

 

Stiahnite si hneď prvý recept z knihy a pripravte si skvelú grécku Omeletu šampiónov

svetove-recepty-vzor-omeleta

Staňte sa malým expertom na celosvetovú kuchyňu a inšpirujte vaše okolie. Tí z vás, ktorí pravidelne čítate články na blogu, získate praktickú kuchárku, ktorá vám pomôže nadobudnuté vedomosti zúročiť priamo u vás doma v kuchyni. Čas prípravy nie je väčšinou dlhší ako 20 minút. V knihe však nájdete aj praktický návod ako si vybaviť špajzu na celý týždeň dopredu, aby ste potrebné ingrediencie nemuseli chodiť kupovať zakaždým zvlášť. Mnohé recepty sa dajú použiť nielen ako „kráľovské“ jedlá pre zvláštne príležitosti (oslavy a iné), ale sú vhodné aj pre každodenné stravovanie.

Ktorými krajinami som sa v kuchárskej knihe inšpiroval?

V knihe som sa inšpiroval gastronómiou štátov, ktoré som mal možnosť navštíviť a skutočne preniknúť do ich domácej kuchyne. Následne sme pokrmy ešte trošku upravili tak, aby mali čo najlepší vplyv na náš organizmus.  Preto v tejto publikácii nájdete týchto desať svetových receptov a bonus v podobe dezertu:

 1. Grécko: „Omeleta šampiónov“
 2. Austrália: „Ranný jogurtový kokteil“
 3. USA: „Super Power Burger“
 4. Kuba: „Karibský tuniakový tanier“
 5. Mexiko: „Quesadillas pre každého športovca“
 6. Turecko: „ Pravý kebab s lahodným jogurtovým dressingom“
 7. Švédsko: „Super-rýchly omega-3 losos na večeru“
 8. India: „Originálne domáce kari pre posilnenie imunity“
 9. Thajské „Green Curry“
 10. Argentína: „Chimichurri“ steak s grilovanou zeleninou
 11. Francúzsko: „Dezert pre zlepšenie nálady“

Okrem týchto receptov sme do publikácie zakomponovali aj ďalšie zaujímavé informácie o tom, ako sa na varenie pripraviť (techniky krájania, spôsoby prípravy, nákupné zvyklosti, zloženie živín na tanieri a iné). Zároveň v každom recepte sme použili jednu „superpotravinu (powerfoods)“, ktorá svojim zložením a fyziologickým účinkom je istým spôsobom unikátna a v závere knihy sme každej superpotravine venovali zvlášť jednu stranu o jej pozitívnych účinkoch. 

Cena 15,00 EUR

Kniha je momentálne len v elektronickom formáte, i keď pre jej úspech rokujeme s vydavateľmi.

Pre jej okamžité získanie mi napíšte e-mail na dusan@dusanplichta.com s predmetom: Chcem knihu
Ja vám obratom zašlem E-knihu aj s formou platby na účet.

Referencie

„Omeletu šampiónov som vyskúšal ako prvú a bola takmer taká dobrá ako na bibliotéke, kde som ju mal možnosť ochutnať. Príprava je fakt jednoduchá aj pre takých amatérskych kuchárov, ako som ja. Dnes som si na raňajky pripravil proteínový avokádový kokteil so semiačkami a kúskom horkej čokolády. Chuťovo som bol veľmi príjemne prekvapený a obe jedlá ma zasýtili na celé dopoludnie. Super! Najbližšie vyskúšam určite niečo s mäsom ;)“

 

 Jozef z Bratislavy

„Toto tu ešte nebolo! Konečne sa na trhu objavila praktická kniha, ktorá kombinuje gastronomické vychytávky so zdravou výživou. Nejde o nudný receptár s nedostupnými ingredienciami. Páči sa mi chytrá forma, ktorú zvolil autor pri písaní publikácie. Táto kniha skoncuje s každodennou rutinou v kuchyni a umožní Vám zamyslieť sa nad celkovým stravovaním. Vrelo odporúčam si túto knihu zaobstarať!“

Jakub z Popradu

Najzdravšie koláče s Vladom Zlatošom 

Powerfood kolace ku kave

 

Spoznajte tajomstvo zdravých koláčov a vyberte si správne ingrediencie 

Cena 15,00 EUR

Kniha je momentálne len v elektronickom formáte.

Pre viac detailných info a objednávku kliknite na tento odkaz a objednajte si na E-shope parťáka Vlada Zlatoša 

 

 

 

Top 10 princípov Powerlogy životosprávy 

Top10_transparent

Základné a najdôležitejšie pravidlá životosprávy pre prvé rýchle výsledky

Cena: Free

Kniha je momentálne len v elektronickom formáte.

Pre získanie knihy sa prihláste na odber môjho newslettera, alebo ma kontaktujte priamo na dusan@dusanplichta.com