Gurmánske Toskánsko – Júl 2018

Gurmánsky zájazd do Toskánska. 

Škola varenia, potulky po farmách, poznávanie, degustácie a workshopy so mnou a Martinom Zahumenským. 

 

 

Termín źajazdu:  18.7-22.7 2018 / Streda – Nedeľa / 5 dní (4 noci )

Cena : 840 € na osobu, skoro všetko jedlo v cene.

Kvalita, ale aj štedrosť ako to len robia domáci obyvatelia Toskánska. 

V lete idem pozrieť priateľov,  Martina a Zdenku do Toskánska a splniť si sen! 

Tým snom bolo od môjho detstva stráviť osobne aspoň deň s Jamie Oliverom a naučiť sa od neho čo najviac.  Jamie je síce fajn, ale ja som vyrástol a spoznal slovenských top šéfkuchárov, ktorí sú podľa mňa na rovnakej úrovni. Keď nie lepší 🙂

Tak som spolu s Martinom Záhumenským vytvoril projekt Power Gourmet Toskánsko, kde sa ku mne môžete pridať aj s rodinou a zažiť 5 dní v Toskánsku, ktoré budú zážitkom na ktorý isto nezabudnete. Pripravili sme pre vás totiž nabitý program a podmienky, môžete smelo zobrať aj deti. (Podľa záujmu máme pre ženy pripravené aj zdatné pestúnky, aby mohli aspoň pol dňa vypnúť a užiť si Aperol pri bazéne, či s výhľadom na vinice. 🙂 

Obmedzený počet miest je 16 dospelých s tým, že sme veľmi family friendly! 
Rezervácie a všetky dotazy a špecifiká píšte tu:
info@siitaly.eu 
 

Ubytovanie v toskánskej kammennej vile ako z filmu. 

Len 22km od renesančnej Florencie sa v dedinke Montefiridolfi,  ďaleko mimo rušných ciest nachádza romantická Vila Ilaria.
Vila je organizáciou Slow Food zaradená medzi najlepšie agroturizmá v Taliansku, leži na pôde Etruskov a vychutnávať môŽete nie len pohľady na krásne vinice, ale aj domáce raňajky v rodinnej komornej atmosfére servírované domácou nonnou. 

    
Viac detailov a foto: http://siitaly.eu/vila-ilaria

Autentický zážitok! Osobne sme tam minulý rok bývali aj s 1 ročnou dcérou a fakt vám poviem, že som sa cítil ako v stredovekej rozprávke. 
Vila je obklopená rozľahlým parkom s bazénom, nekonečnými olivovými hájmi, vinohradmi a lesmi. Na rozľahlom pozemku vily sa nachádza veľmi významné archeologické nálezisko – Etruská hrobka zo 7. storočia pr.n.l. Majiteľka vily žije v susedstve, je preto pre hostí kedykoľvek k dispozícii. Rada vás zavedie do svojej historickej vínnej pivnice a ponúkne vám ochutnávku vín a olivového oleja z rodinnej produkcie.

Škola varenia, farmy, degustácie a spoločné talianske večery
Plán programu je nabitý, pričom je pre nás dôležité, aby ste zažili stretnutia s lokálnymi producentmi a osobnými priateľmi Martina Zahumenského.

Zároveň nám záleži na štedrom autentickom stolovaní ako to žijú domáci Taliani. A tak ak očakávate malé porcie FIne Dinning, tak budete asi sklamaní. :-)) Cieľom nie je len ochutnať, ale aj spoznať špecifické gurmánske jedlá a produkty. Pri škole varenia sa budeme orientovať na jedlá podľa môjho gusta a tak veľa práce so zeleninou, dobrými tukmi a kvalitným mäsom, alebo syrmi. (Vegetariáni nebojte sa, myslíme na vás). Pre aktívnych členov zájazdu ponúkam dobrovoľný workshop dýchacích cvičení a rannej rutiny, pre štart produktívneho dňa a podľa skupiny a zájmu môžeme rozvinúť aj ďalšie moje obľubené témy ako funkčné potraviny a podobne. 

Program zájazdu

Deň 1. – Streda

16:00-19:00 hod. / Ubytovanie v čarovnom vinárstve, usadlosti ILARIA
Link: http://siitaly.eu/vila-ilaria
Uvítací aperitív 🙂
19:30 hod. / Uvítacia večera v malinkej veľmi autentickej trattorii, kde nás už bude očakávať jej majiteľ Maurizio

Deň 2.- Štvrtok

07:30 – 8:30 hod. / Workshop s Dušanom. Ranná rutina pre energický začiatok dňa. 
08:30 – 10:00 hod. / Raňajky
V o ľ n ý  p r o g r a m
16:00 – 20:30 hod. / Škola varenia (zdravé grilovanie) 3-chodové menu, spoločná večera na terase usadlosti a walktour po našom bio-vinárstve spojené s degustáciou vín.

Deň 3.- Piatok 

08:30 – 10:00 hod. / Raňajky
11:00 hod. / Návšteva našej obľúbenej farmy vysoko v kopcoch, ktorá bude spojená
s walktour po farme, výborným obedom, ktorý nám pripraví majiteľova manželka, mama
a svokra…K obedu budeme ochutnávať ich vlastné vínka (na farme sa vyrábajú vínka, olivový olej, biomedy a grappa)
15:00 hod. / So skvelou sprievokyňou Štepánkou sa vyberieme do krásnej stredovekej Sieny, ktorá je opradená legendami a pikantnými udalosťami dejín, a my sa ich z jej rozprávania dozvieme 🙂

 

Deň 4.-Sobota

08:30 – 10:00 hod. / Raňajky
11:00 hod. / Návšteva syrovej farmy skrytej uprostred storočných olivovníkov, ktorá výraba jedny z najlepších ovčích syrov – pecorino v celom Toskánsku. Prejdeme sa nielen po farme, ale aj po samotnom „laboratóriu“, v ktorom sa syry vyrábajú a na záver ich ochutnáme spolu s výbornými vínami tejto farmy.
V o ľ n ý  p r o g r a m
17:00 / Osobné nákupy syrov, vínka, šuniek, salám, olivového oleja a ďalších výberových potravín s Dušanom u overených predajcov a lokálnych obchodoch. 
19:30 hod. / Rozlúčková večera vo vychýrenej miestnej seafood a rybej reštaurácii, ktorú vyhľadávajú domáci zo širokého okolia.
22.30 hod. / Paty a ťažké filozofické debaty pri vínku a príprava na cestu. 

Cena zahŕňa

  • Osobný prístup, školu varenia, degustácie, workshopy a sprievodcovstvo Dušana Plichtu a Martina Záhumenského
  • Uvedený zážitkový program so štedrým jedlom a degustáciou. Len pozor, degustácia vína nie je neobmedzená 🙂
  • Ubytovanie na 4 noci s raňajkami, využívanie služieb usadlosti (wifi, parkovanie, denné upratovanie, bazén, raňajky), služby Sí Italy
  • Cena deti do 5 rokov bude individuálne prispôsobená. Pokiaľ sa podelíte o posteľ, štedré raňajky a jedlo (zvyčajde deti do 3 rokov), tak by to mohlo byť v cene. 

Cena nezahŕňa

  • Dopravu doToskánska a v Toskánsku. V Toskánsku sú však presuny autami blízko po farmách a max. do 60km Sienna. V Toskánsku sa môže šoférovať aj po jemnej degustácii 🙂
  • Jedlo a nápoje mimo zážitkový program. 
  • Opatrovateľku detí, či dokonca super inštruktorku plávania pre bábätká a malé detičky, podľa vôle.
Ak by ste chceli v Toskánsku ostať dlhšie, alebo pokračovať k moru, tak v Sí Italy Vám radi zabezpečia ďalší pobyt a program. Je tam veru čo robiť a poznávať. 

Teším sa na super partiu, debatu a osobné stretnutia pre vzájomnú inšpiráciu. Ak máte otázky, kľudne sa ma pýtajte. A na záver pár fotiek z Toskánske rozprávky, ktorá nás čaká. 

#TUSCANY TRAVEL  #GOURMET FOOD  #LIFETIME EXPERIENCE 🙂