Prvý úspešný kurz varenia Gastro & Fitness

Prečítajte si, ako sme v škole varenia Chefparade spoznávali a varili skutočne zdravé jedlá svetovej kuchyne…
Po letnej uhorkovej sezóne sa mi v Chefparade opäť rozbiehajú kurzy varenia. Neustále sa snažím prichádzať s novinkami, pričom sa mi včera splnil môj malý sen o organizácii kurzu varenia, ktorý bude nielen praktický, ale aj edukačný. Rovnako ako na blogu, tak aj v realite je mojím hlavným cieľom inšpirovať a podnietiť ľudí k hľadaniu skutočnej pravdy a poznaniu kľúčových priorít v našej výžive tak, aby sa už ďalej netrápili diétami a neznepokojovali sa rôznymi prehláseniami, ktoré do nás tlačia médiá.

Aké je teda to zdravé menu?

Veľa ľudí si zdravú stravu spája s diétnymi nízkotučnými potravinami, šalátikmi a obmedzením živočíšnych bielkovín, hlavne červeného mäsa. Táto paradigma však mnohých ľudí stiahne k takzvanej „Low Fat Diet“, a teda k strachu z príjmu tukov a k uprednostňovaniu konzumácie „cereálnych“ potravín, chudého mäsa a ovocia. Preto odporúčam zamyslieť sa nad prehodnotením klasickej výživovej pyramídy a prestať sa báť tuku, ktorý má zloženie v tej správnej forme (SFA 30%, MUFA 50% a PUFA 20%, z čoho 1/3 má byť OMEGA-3).

Moje menu je založené na filozofii BioSignature a teda, že každé jedlo má zabezpečiť optimálnu hormonálnu odpoveď organizmu. Vďaka hormonálnej rovnováhe tak naše telo správne spracúva tuky, bunky tvoria maximum využiteľnej ATP energie, čo do nemalej miery ovplyvňuje aj našu mentálnu výkonnosť. (Myslí nám to!). Preto som sa na kurze sústredil na simuláciu 1 vzorového dňa a celé menu som vyskladal tak, aby ste spoznali fintičky a dokázali si pripraviť ideálne raňajky, obed aj večeru. Dezert na záver má byť tou očakávanou čerešničkou na torte a odmenou za trojhodinovú „makačku“ v kuchyni, pri ktorej ste nútení všetko si pripraviť sami a vyškoliť sa tak na domácich šéfkuchárov, schopných zabezpečiť optimálnu výživu nielen pre seba, ale aj pre celú rodinu, či okruh známych.

Konkrétne menu dňa?

Na kurze sme začali prípravou raňajok, pri ktorých sme si ukázali 2 varianty (slané a „sladké“) s tým, že sme si zdôraznili dôležitosť správneho ošetrenia vybranej sladkej varianty. Ďalej sme pokračovali gurmánskym obedom vo forme lososa na švédsky spôsob a večerou vo forme rýchlych mexických „quesadillas“, ktoré sa hodia aj ako pochutina na párty. Na záver sme si pripravili rýchlu nepečenú tortu, ktorá nás milo prekvapila svojou plnou a lahodnou chuťou. Žeby ten kokos naozaj bol tak dobrý?

1. Raňajky

Grécka omeleta a ako si správne pripraviť lahodné „Powerfood Chef vločky“

2. Obed

„Švédsky losos“ so zelenými fazuľkami

3. Večera

Mexické energické „quesadillas“

4. Dezert

„Kokosovo smotanová Powerfood torta“ bez štipky múky

Som šťastný, že každý z týchto receptov zarezonoval a ja som tak mohol vidieť nadšenie v očiach mojich „študentov“, ktorí dokonca začali improvizovať a vylepšovať základnú receptúru. Najväčším prekvapením bola výsledná chuť nepečenej torty, ktorá aj napriek použitiu minima cukru očarila každého prítomného gurmána.

fasfsa

Ak ste šikovný a chcete si pripraviť našu tortu, tak si pozrite môj recept TU a ja sa už teším na ďalšie zdravé gurmánske varenie.

Vlož svoj email a my ti pošleme upozornenie hneď, ako vyjde nový článok. Takto budeš stále v obraze!

Kategória: Zážitky a skúsenosti

Značky:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte váš email a získajte E-Book s receptami a inšpiráciami pre vylepšenú životostrávu...

Už je nás viac ako 10 000. Pridajte sa aj vy do širenia povedomia o pozitívnom vplyve správneho jedla na naše zdravie a výkon.

E-Book vám príde o chvíľu na zadanú emailovú adresu. Ak správu nedostanete do 10 minút, skontrolujte prosím priečinok spam a zmente označenie tejto správy zo "spam" na "prijaté", aby sa vám prípadné ďalšie dôležité správy od nás už zbytočne nefiltrovali. Ak by vám správa neprišla, napíšete mi na dusan@dusanplichta.com a dáme to do poriadku.

Staršie príspevky:
Nepečená kokosovo-smotanová torta bez múky

V rámci zdravej výživy si treba uvedomiť jednu vec a to, že múka môže byť často horšia ako samotný hnedý...

Zavrieť